English    

کلام روز

امام محمد باقر(ع):

بهترين چيزي را كه دوست داريد درباره شما بگويند ، درباره مردم بگوييد.


پورشیب و اباذری به فینال لیگ کاراته وان ژاپن راه یافتند/ گنج زاده در دیدار رده بندی به میدان می رود

ذبیح اله پورشیب و صالح اباذری با غلبه بر تمامی حریفان به فینال پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در ژاپن راه یافتند و گنج زاده نیز به دیدار رده بندی رسید.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در پایان دومین روز از پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان در توکیو ژاپن که با حضور 649 کاراته کا از 79 کشور در سالن نیپون بودوکان پیگیری شد، تیم ایران دو فینالیست داشت؛ ذبیح اله پورشیب در وزن 84- کیلوگرم و صالح اباذری در وزن 84+ کیلوگرم.
گنج زاده نیز به دیدار رده بندی راه یافت.

در وزن ۸۴- كيلوگرم، ذبیح اله پورشیب کاپیتان تیم ملی بزرگسالان ابتدا ۳ بر صفر کنجی گریلون از فرانسه را برد. سپس با همین نتیجه از سد الوین کاراکوئی از کوزوو گذشت. در ادامه با نتیجه یک بر صفر از سد آنتون ایساکو از بلاروس گذشت و راهی نیمه نهایی شد.
او در این مرحله 2 بر یک ایوان وسیچ از کرواسی را برد و فینالیست شد.
پورشیب فردا(یکشنبه) برای کسب مدال طلا به مصاف ریاتارو آراگا ژاپنی رقیب دیرینه اش می رود که عناوین قهرمانی جهانی و آسیایی در کارنامه اش دیده می شود.

در همین وزن مهدی قراری زاده ابتدا ۴ بر صفر برایان تایمرمانز از هلند را برد و در ادامه 2 بر یک مغلوب والری چوباتار اوکراینی شد و با باخت چوباتار مقابل حریف ایتالیایی، قراری زاده از گردونه رقابتها کنار رفت.

دیگر نماینده این وزن مهدی خدابخشی بود. او در مبارزه اول به تساوی ۳ بر 3 مقابل آیخان مامایف از آذربایجان رسید و با قانون سنشو شکست خورد و با توجه به باخت مامایف مقابل ریاتارو آراگا ژاپنی، مهدی خدابخشی حضور در ادامه رقابتها را از دست داد.

در وزن 84+ كيلوگرم، صالح اباذری در اولین دیدار ۳ بر صفر تارک طاها محمد از مصر را برد. در ادامه ۲ بر صفر حسین دایخی از الجزایر را شکست داد. در سومین دیدار خود مقابل مهدی فیلالی از فرانسه موفق شد بعد از کسب نتیجه یک بر یک در وقت قانونی مبارزه با استفاده از قانون سنشو برنده مبارزه باشد.

سجادگنج زاده ابتدا با نتیجه ۷ بر 6 الکساندر شینتسین از روسیه را مغلوب کرد. سپس 2 بر صفر رضوان تالیبوف از اوکراین را برد. در ادامه پس از تساوی صفر صفر مقابل هیدیوشی کاگاوا از ژاپن در هانتی برنده تاتامی شد.

گنج زاده و اباذری در نیمه نهایی مقابل هم قرار گرفتند که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود اباذری خاتمه یافت تا اباذری فردا برای کسب مدال طلا رودرروی جاناتان هورنه آلمانی بایستد.
گنج زاده نیز برای کسب مدال برنز فردا به مصاف مهدی فیلالی از فرانسه می رود.

در وزن۶۱ – كيلوگرم، شیما آل سعدی ۱۲ بر 3 آئو فونسکا از آمریکا را برد. در دومین دیدار یک بر صفر مقابل میسا ایواتو از ژاپن به پیروزی رسید. در سومین بازی 4 بر صفر مغلوب لیلا هرتالت از فرانسه شد و با راهیابی کاراته کا فرانسوی به فینال، آل سعدی نیز به جدول شانس رفت او در این گروه 2 بر ک نتیجه را به اینگریدا سوچانکوا از اسلواکی واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.

در همین وزن رزیتا علیپور ۱۱ بر 3 یوکی کوجورو از ژاپن ۳ را شکست داد. سپس در مقابل هایا جوما از کانادا در هانتی برنده تاتامی شد.
سومین مبارزه علیپور مقابل الکساندرا هاگ از سوئد بود که با نتیجه ۴ بر صفر به سود نماینده ایران خاتمه یافت. او در ادامه یک بر صفر نتیجه را به یین ژیااویان از چین واگذار کرد و با توجه به باخت حریفی چینی در مرحله بعد، علیپور هم از حضور در ادامه رقابتها بازماند.

حمیده عباسعلی در وزن 68+ كيلوگرم، در اولین دیدار پس از تساوی یک بر یک مقابل اوفله مولولو از بلژیک با استفاده از قانون سنشو برنده شد. در مبارزه دوم 4 بر 2 از سد سوآن ون ژو از چین تایپه گذشت. اما در مبارزه سوم پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه مقابل النی گاتزیالدو از یونان به دلیل هانسوکو شدن نتیجه را واگذار کرد و با توجه به شکست حریف یونانی در نیمه نهایی، عباسعلی نیز حضور در ادامه رقابتها را از دست داد.

در کاتای انفرادی مردان و در گروه ۲ ابوالفضل شهرجردی از ایران با کاتاروهایی از هنگ کنگ، پاناما، آمریکا، اسپانیا و 3 کاتارو از ژاپن همگروه بود که با ۲۲.۵۴ امتیاز پنجم شد و از صعود به دور بعد بازماند.

تاريخ  ارسال:شنبه 16 شهريور 1398 - 13:37

کد:93033-1398


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.