English    

کلام روز

امام محمد باقر(ع):

بهترين چيزي را كه دوست داريد درباره شما بگويند ، درباره مردم بگوييد.


لیگ برتر کاراته وان ژاپن؛

بهمنیار فینالیست شد، حسن نیا و عسگری به دیدار رده بندی راه یافتند

در پایان نخستین روز از پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان 2019 در ژاپن، 3 نماینده ایران به دیدار های پایانی و رده بندی راه یافتند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان از صبح امروز و با حضور 649 کاراته کا از 79 کشور در شهر توکیو ژاپن آغاز شده و نمایندگان کشورمان در کاتای انفرادی بانوان و کومیته انفرادی مردان و بانوان به میدان رفتند.
سارا بهمنیار در وزن 50- کیلوگرم با غلبه بر تمامی رقبایش فینالیست شد.
مجید حسن نیا در وزن 60- کیلوگرم و بهمن عسگری در وزن 75- کیلوگرم به دیدار رده بندی اوزان خود راه یافتند.

نتایج کسب شده روز نخست به ترتیب ذیل است:

سارا بهمنیار در وزن ۵۰- كيلوگرم، در اولین مبارزه خود ۳ بر صفر جلنا پنهار از کرواسی را شکست داد. در بازی دوم موفق شد ۸ بر صفر مادوری پوانسن از مالزی را از پیش رو بردارد. در مبارزه سوم ۴ بر 3 آیاکا تادانو از ژاپن را برد.
بهمنیار در چهارمین دیدار پس از تساوی 2 بر 2 مقابل باخرینیسو باباروا از ازبکستان با قانون سنشو برنده تاتامی شد و گام به دور نیمه نهایی گذاشت. او در این مرحله ۵ بر صفر پونگ کو از چین تایپه را مغلوب کرد و فینالیست شد.
سارا بهمنیار برای کسب مدال طلا روز یکشنبه رودرروی الکساندر رچیا از فرانسه قرار خواهد گرفت.

در وزن ۶۰- كيلوگرم، مجید حسن نیا ابتدا 4 بر 2 از سد بروس داگلاس از برزیل گذشت. سپس ۳ بر صفر استفانوس ژینوس از یونان را برد. در ادامه مقابل صدرالدین سایماتوف از ازبکستان قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک در هانتی برنده تاتامی شد
او در نیمه نهایی 6 بر صفر مغلوب دارخان اسدیلوف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. با راهیابی نماینده قزاق به فینال، مجید حسن نیا به دیدا رده بندی رفت و برای کسب مدال برنز روز یکشنبه به روی تاتامی می رود و با الخاندرو اورتیز از اسپانیا مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۷۵- كيلوگرم، بهمن عسگری یک بر صفر لوکا پتنباچر از اتریش را برد. در ادامه موفق شد ۲ بر صفر ممدوح عبدالله عبدالعزیز از مصر را مغلوب کند. سپس یک بر صفر یوشی ساکایاما از ژاپن را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.
او در این مرحله مقابل کن نیشیمورا از ژاپن پس از کسب نتیجه صفر بر صفر در هانتی نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.
او برای کسب مدال برنز با نو بیتس آلمانی مبارزه می کند.

در همین وزن علی اصغر آسیابری ابتدا ۵ بر صفر تیموفی لوتنف از روسیه را از پیش رو برداشت. در ادامه آسیابری ۸ بر 2 دایسوکه واتانابه از ژاپن را برد. او در سومین دیدار در یک مبارزه جانانه در حالی که از لوئیجی بوسا ایتالیایی عقب بود، موفق شد نتیجه را به سود تغییر دهد و در هانتی برنده تاتامی باشد.
آسیابری در مبارزه چهارم مقابل استانیسلاو هورنا از اوکراین قرار گرفت و پس از تساوی ۵ بر ۵ با قانون سنشو بازنده شد و با شکست هورنا مقابل رافائل آقایف از آذربایجان، علی اصغر آسیابری حضور در جدول شانس مجدد را از دست داد.

در وزن ۶۷- كيلوگرم، امیررضا میرزایی ۳ بر یک جردن نووس از لوکزامبورگ را برد. در بازی دوم با کسب تساوی صفر بر صفر مقابل مارسل تادیسی از مجارستان در هانتی مغلوب شد و با شکست تادیسی مقابل نماینده ژاپن، امیررضا میرزایی از حضور در ادامه رقابتها بازماند.

امیر مهدی زاده در اولین بازی بعد از تساوی صفربر صفر مقابل برونو تکسیرا از برزیل در هانتی پیروز شد. در مبارزه دوم یک بر صفر مغلوب سوچیرو ناکانو از ژاپن شد.
با شکست سوچیرو ناکانو ژاپنی مقابل حریف ترکیه ای، امیر مهدی زاده حضور در ادامه رقابتها را از دست داد.

دیگر نماینده این وزن هامون درفشی پور ۸ بر صفر ماتج هومولا از اسلواکی را برد. در بازی دوم ۶ بر 3 عبدالرحمن المصطفی از اردن را شکست داد. او در سومین دیدارش 2 بر یک نتیجه را به علی الساوی از مصر واگذار کرد

سیدعلی کریمی دیگر کاراته کای این وزن ابتدا ۲ بر صفر بر میلوژ سابیکی از لهستان غلبه کرد. دومین بازی او مقابل ایکبولجان اوزاکوف از ازبکستان بود که پس از تساوی یک بر یک با قانون سنشو موفق شد این کاراته کا را مغلوب کند.
کریمی در سومین دیدار مقابل بوراک اویگور از ترکیه پس از تساوی صفر بر صفر در هانتی مغلوب شد. با راهیابی اویگور ترکیه ای به فینال، سیدعلی کریمی در جدول شانس مجدد به مبارزات خود ادامه داد . او در این گروه 2 بر صفر نتیجه را به یوگی کوزاکی از ژاپن وگذار کرد و حذف شد.

در وزن ۵۵- كيلوگرم، طراوت خاکسار ۳ بر صفر مایا شرر از سوئیس را برد. سپس 2 بر یک سارا یامادا از ژاپن را مغلوب کرد. در ادامه 4 بر صفر نتیجه را به ژو یون ون از چین تایپه واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.
او در این گروه پس از تساوی صفر بر صفر مقابل الساندرا حسنی از کرواسی، در هانتی نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت‌.

در کاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی که با کاتاروهایی از فرانسه، کره جنوبی، اسلواکی، کانادا و 2 کاتارو از ژاپن همگروه بود در دور دور نخست امتیاز ۲۲.۹۲ را بدست آورد و در گروه خود پنجم شد و از صعود به دور بعد بازماند.

تاريخ  ارسال:جمعه 15 شهريور 1398 - 14:51

کد:93031-1398


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.