English    

کلام روز

حضرت محمد(ص):

داناترین مردم كسی است كه دانش ديگران را به دانش خود بيفزايد.


اسکالانته: فدراسیون جهانی کاراته درصدد حفظ این رشته در المپیک پاریس است

رییس شورای داوران فدراسیون جهانی کاراته گفت: این فدراسیون تمام تلاش خود را خواهد کرد تا رشته یاد شده از لیست رشته های المپیک ۲۰۲۴ پاریس حذف نشود.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، "خاویر اسکالانته" روز چهارشنبه در دوره آموزشی داوری کاراته در اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: انتخاب مجدد رشته های ورزشی المپیک ۲۰۲۴ پس از المپیک ۲۰۲۰ توکیو با برگزاری جلساتی با کمیته جهانی المپیک انجام خواهد شد و در نهایت مشخص می شود که در این رویداد ورزشی مهم جهانی خواهیم ماند یا خیر.
وی در باره تغییرات قوانین کاراته افزود: تا المپیک پیش رو هیچگونه تغییراتی در قوانین داوری این رشته نخواهیم داشت و پس از آن تغییراتی رخ خواهد داد.
عضو فدراسیون جهانی کاراته در باره توانمندی ایران در این ورزش اضافه کرد: قهرمانی و قدرت، دو صفت ایران در رشته کاراته و کسب سه عنوان قهرمانی پیاپی در مسابقات جهانی، موید این ادعاست.
رییس شورای داوران فدراسیون کاراته آسیای مرکزی نیز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ارتقای داوران ایرانی به عنوان یکی از اصلی ترین کشورهای جهان در این رشته در دستور کار قرار گرفته و ارتقای درجات نیز جزو برنامه های این مجموعه است.
جواد سلیمی افزود: استعدادیابی داوران بدون نگاه به درجات آنان برای ارتقای سطح کیفی قضاوت، امری مهم است و برنامه ویژه ای در این پیوند برای تمام استانهای کشور داریم.
وی اضافه کرد: همچنین برابری جنسیت در دوره های ارتقاء لحاظ می شود تا داوری در زنان و مردان به یک اندازه ارتقاء پیدا کند.
وی در باره تعداد داوران این رشته ورزشی در سطح کشور گفت: سامانه ای برای ثبت نام داوران ایجاد شده است و تا آخر سال می توان شمار دقیق آنان را اعلام کرد.
دوره آموزشی داوری کاراته کاتا و کومیته با حضور بیش از ۴۰۰ داور از کشورمان با تدریس خاویر اسکالانته رییس سوئدی شورای داوران فدراسیون جهانی کاراته در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اصفهان از امروز آغاز شد و به مدت سه روز ادامه خواهد یافت.
در این برنامه همچنین "سوت طلایی" فدراسیون جهانی کاراته به کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته المپیک و از پیشکسوتان کاراته کشورمان اهدا شد.
المپیک ۲۰۲۰ از تاریخ ۲۴ ژوئیه(۳ مرداد ۱۳۹۹) تا ۹ اوت سال ۲۰۲۰(۱۹ مرداد ۱۳۹۹) به میزبانی پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.
المپیک سال ۱۹۶۴ نیز در توکیو برگزار شده بود.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 9 مرداد 1398 - 20:38

کد:90007-1398


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.