English    

کلام روزپيامبر اكرم(ص):
عبادت هفتاد جزء است و بالاترین و بزرگترین جزء آن کسب حلال است.


آشوری: وزیر ورزش قول حمایت داده است/ غیبت در لیگ کاراته وان می‌تواند تهدیدی برای تیم ملی باشد

سرپرست فدراسیون کاراته گفت: وزیر ورزش و جوانان علاوه بر تایید حدود ۸۰ درصد برنامه‌های سال آینده فدراسیون، قول داد که تیم ملی را برای حضور در کلیه رقابت‌های کاراته وان حمایت کند.

به گزارش سايت فدراسيون كاراته، محسن آشوری سرپرست فدراسیون کاراته در گفتگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نشستی که صبح روز دوشنبه در محل کمیته ملی المپیک با حضور مسئولان ورزش کشور برگزار شد، بیان کرد: روز دوشنبه نشستی را با حضور وزیر ورزش و جوانان، مسئولان کمیته ملی المپیک درباره برنامه‌های فدراسیون کاراته برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو برگزار کردیم و خوشبختانه مسئولان از برنامه‌های استقبال کردند و قول مساعدت و حمایت همه جانبه را از تیم ملی کاراته دادند.

غیبت در لیگ کاراته وان می تواند تهدیدی برای تیم ملی باشد

او حضور در مسابقات لیگ کاراته وان را برای کسب سهمیه المپیک موثر دانست و ادامه داد: در این جلسه فرصت‌ها و تهدیدها، نقاط قوت و ضعف را درباره کاراته بیان کردیم. مسابقات لیگ کاراته وان هم می‌تواند فرصت باشد و هم در صورت غیبت تیم ملی می‌تواند تهدید محسوب شود. خوشبختانه با توجه به اشرافی که وزیر ورزش و جوانان روی کاراته و اهمیت رقابت‌های لیگ جهانی داشت، علاوه بر تایید حدود ۸۰ درصد برنامه‌های سال آتی فدراسیون، قول دادند که تیم ملی را برای حضور در کلیه رقابت‌های کاراته وان در سال آتی حمایت کنند.

تلاش ما این است که از مسیر کاراته وان‌ها حداکثر سهمیه را بدست آوریم

آشوری در ادامه مطلب فوق تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که از مسیر کاراته وان‌ها حداکثر سهمیه را بدست آوریم تا نیاز چندانی به مسابقات گزینشی پاریس در اردیبهشت سال ۹۹ نداشته باشیم. البته برای رقابت‌های گزینشی هم به طور حتم برنامه خواهیم داشت، اما اولویت اولیه ما کسب سهمیه در مسابقات لیگ کاراته وان است.

دنیا به کاراته ایران احترام می گذارد

او درباره اعتراض برخی پیشکسوتان به اعطای دان توسط مسئولان فدراسیون گفت: کاراته ایران قدمت ۵۴ ساله دارد اگر امروز تیم ملی ایران توانسته در ۳ دوره پیاپی قهرمان جهان شود به دلیل تلاش‌های استادان و پیشکسوتان این رشته است که جوانی خود را برای موفقیت تیم ملی گذاشتند. اکنون دنیا به کاراته ایران احترام می‌گذارد چرا که کاراته ما صاحب سبکی است که منحصر به فرد بوده و با سبک‌های اروپایی و آسیایی متفاوت است.

دوره قبل از من درباره اهدا "دان" تصمیم گیری شد

آشوری عنوان کرد: فدراسیون جهانی کاراته این اختیار را به فدراسیون‌های کشور‌ها داده است که به اساتید و پیشکسوتان این رشته که دارای شرایط لازم هستند دان‌هایی اعطا شود. زمانی که هنوز محمد صادق فرجی رئیس فدراسیون بود، از سوی او مقرر گردید در نشستی با حضور صاحب نظران و پیشکسوتان شرایط اعطای دان به اساتید پیشکسوت بررسی شود، در آن جلسه که بنده هم به عنوان دبیر فدراسیون حضور داشتم مقرر شد به برخی از اساتید دان‌هایی اعطا شود.

پیشکسوتان "دان" اعطایی را پس ندادند

سرپرست فدراسیون تصریح کرد: در واقع فدراسیون بنا به درخواست‌هایی که از سوی خود پیشکسوتان مطرح شده بود با اعطای دان‌ها موافقت کرد و فرجی ریاست فدراسیون نیز با تصمیم صاحبنظران و پیشکسوتان دان‌های مذکور را صادر کرد و البته نکته قابل ذکر آن است که تا این لحظه هنوز هیچ یک از پیشکسوتانی که دان برایشان صادر شده در خصوص پس دادن دان خود با ما صحبت نکرده است و هیچ دانی که اعطا شده باشد، برگردانده نشده است.

هدفمان حضور 2 کاتارو در بازی های ساحلی است

آشوری درباره حضور تیم ملی کاراته در رقابت‌های ساحلی جهان گفت: در بازی‌های ساحلی فقط رقابت‌های کاتای انفرادی برگزار خواهد شد که در بخش آقایان ۳۲ نفر و در بخش بانوان نیز ۳۲ نفر مجوز حضور را دریافت خواهند کرد که از این تعداد در هر بخش ۲۰ نفر از کسب مدال در رقابت‌های قاره‌ای خواهند بود و ۶ نفر هم از طریق رقابت‌های جهانی اسپانیا جواز حضور را کسب نمودند که از این تعداد ۴ نفر مدال آوران این پیکار‌ها و ۲ نفر نیز نفرات پنجم هستند، اما فدراسیون جهانی اعلام کرده است اگر در بین مدال آوران جهانی نفراتی باشند که در رویداد قاره‌ای نیز مدال کسب کردند نام آن‌ها از سهمیه جهانی خط می‌خورد و نفرات بعدی تا نفرات نهم جایگزین می‌شوند اکنون نیز، چون کاتاروی ژاپن و هنگ کنگ هر دو هم در رقابت‌های آسیایی اردن و هم جهانی اسپانیا موفق به کسب مدال شدند در سهمیه پیکار‌های جهانی دو نفر هفتم که از کانادا و نیوزلند هستند جایگزین شدند و اکنون با توجه به جایگاه فاطمه صادقی که رتبه ۹ پیکار‌های جهانی را کسب نموده به احتمال بسیار زیاد پس از رقابت‌های اروپایی که قرار است سال آینده به میزبانی اسپانیا برگزار گردد اگر دو نفر مدال آور جهانی (سانچز قهرمان جهان از اسپانیا و بوتارو دارنده مدال برنز جهان از ایتالیا) بتوانند در رقابت اروپایی به مدال دست یابند صادقی به صورت اتوماتیک جواز حضور در بازی‌های ساحلی را کسب می‌کند و چنانچه این اتفاق هم رقم نخورد در تلاش هستیم شرایط اعزام صادقی و ابوالفضل شهرجردی را به کلیه رویداد‌های آتی کاراته وان فراهم نماییم تا از طریق فاز ۳ که سهمیه رنکینگ است و به ۵ نفر اول رنکینگ در هر بخش که نتوانستند از دو طریق نخست کسب سهمیه کنند تعلق می‌گیرد شرایط حضورشان را در بازی‌های ساحلی مهیا کنیم تا باز هم شاهد موفقیت‌های تیم ملی کاراته ایران در دنیا باشیم.

آشوری در ادامه افزود: در سهمیه بازی‌ها ساحلی ۲ نفر یک آقا و یک خانم سهمیه میزبان است و اگر درخواست وایت کارت هم مطرح شود و مورد قبول کمیسیون فدراسیون جهانی واقع شود یک خانم و یک آقا نیز به این تعداد اضافه خواهد شد.

موضوع حقوق ملی پوشان مسئله‌ای نیست که به تازگی مطرح شده باشد

سرپرست فدراسیون کاراته در پایان درباره اینکه در جلسه ای که با حضور مسئولان ورزشی داشتند در مورد بحث پرداخت حقوق‌های ملی پوشان صحبت شده است عنوان کرد: موضوع حقوق ملی پوشان مسئله‌ای نیست که به تازگی مطرح شده باشد. به کاراته کا‌های حاضر در اردوی تیم ملی گفتم که شرایط قبل محفوظ است، اما من سعی می‌کنم که در این مدت کوتاه که به عنوان سرپرست در فدراسیون حضور دارم، حقوق ملی پوشان را سر وقت پرداخت کنم و با توجه به محدویت بودجه موجود هزینه‌ها در اعزام‌های پیشرو مدیریت کنم تا بتوانیم ملی پوشان را به سه رقابت لیگ جهانی فرانسه، امارات و اتریش اعزام نماییم.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 12 دي 1397 - 19:28

کد:60656-1398


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.