English    

کلام روز


امام علي(ع):

خوشا به حال آن که همیشه خدا را در نظر داشته و از گناه خویش بیمناک باشد.


در روز شکست تیم های مطرح کاراته جهان؛

ایران برای سومین بار متوالی راهی فینال کومیته تیمی شد

تیم‌ملی کاراته ایران برای سومین بار متوالی راهی فینال کومیته تیمی رقابتهای جهانی شد؛ کاری بزرگ و قابل تحسین.

به گزارش سایت فدراسیون در روزی که تیم های صاحب نام جهان از جمله فرانسه، اسپانیا، المان و مصر در تاتامی مادرید اسپانیا راه سکو رفتن را گم کرده بودند و ژاپنی ها بواسطه فینالیست شدن ترکیه، وارد جدول شانس مجدد شدند تا امید به کسب نشان برنز برای آنها زنده شود، تیم ملی کاراته ایران با هدایت هوشمندانه و ارنج‌ ایده ال در هر مبارزه برد را تجربه کرد تا برای سومین بار پی در پی به فینال رقابتهای جهانی راه یابد.

مردان شایسته و قدرتمند کاراته ایران پس از اینکه دور اول را با استراحت پشت سرگذاشتند، در مبارزه اول به راحتی و با حساب سه بر صفر ارمنستان را شکست دادند. صالح اباذری، علی اصغر اسیابری و مهدی خدابخشی نفراتی بودند که شهرام هروی آنها را روانه تاتامی کرد.

در دومین پیکار تیم سختکوش سنگال حریف کاراته کاهای کشورمان بودند. بازی با پیروزی سنگالی ها آغاز شد، اما ذبیح اله پورشیب، بهمن عسگری و سجاد گنج زاده با سه پیروزی سند برد تیم‌ملی کشورمان را امضا کردند.

در مبارزه سوم اردن سرسختی زیادی مقابل ستاره های کاراته ایران نشان داد. اما کاراته کاهای ایران در یک نمایش خوب موفق شدند این تیم را هم 3 بر یک شکست دهند. در این دیدار مهدی خدابخشی، بهمن عسگری و سجاد گنج زاده برنده از تاتامی خارج شدند و صالح اباذری بعد از آنکه به تساوی 3 بر 3 مقابل حریفش رسید با قانون سنشو نتیجه را واگذار کرد.

اما تیم ایران برای رسیدن به دیدار فینال، باید اول از سد تیم ایتالیا می گذشت.
کاراته کاهای کشورمان در این بازی هم مقتدرانه جنگیدند و موفق شدند با کسب 3 پیروزی متوالی بهمن عسگری، علی اصغر آسیابری و سجاد گنج زاده گام به فینال بیست و چهارمین دوره رقابتهای قهرمانی جهان بگذارند.
مبارزه فینال تیم ایران با تیم ترکیه روز یکشنبه برگزار خواهد شد تا تکلیف تیم قهرمان این دوره مشخص شود.

تاريخ  ارسال:جمعه 18 آبان 1397 - 16:36

کد:57459-1398


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.