English    

کلام روز


امام رضا(ع):
ايمان چهار ركن دارد: 1ـ توكّل بر خدا 2ـ رضا به قضاى خدا 3ـ تسليم به امر خدا4ـ واگذاشتن كار به خدا.


رئیس فدراسیون کاراته: داوری ها در جهانی و المپیک متفاوت است

رئیس فدراسیون کاراته ایران با اشاره به اینکه داوری های این رشته در مسابقات جهانی و المپیک متفاوت از بازی های آسیایی خواهد بود، گفت: مسئولان جهانی کاراته در تلاش برای حضور همیشگی این رشته در المپیک هستند.
به گزارش سايت فدراسيون كاراته، محمدصادق فرجی در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: از جامعه بزرگ کاراته، کادر فنی و رئیس سازمان تیم های ملی که تلاش کردند تا تیم ایران از هشت فرصت بازی های آسیایی به هشت مدال دست یابد، تشکر می کنم.
وی افزود: در آغاز مسیر هستیم و هدف اصلی المپیک 2020 است تا کاراته ایران بتواند جایگاه خودش را ثابت کند و در بهبود رنکینگ کاروان ایران، نقش موثری داشته باشد.
فرجی در ادامه به حضور اعضای تیم جوانان ایران در اردوی آماده سازی اشاره کرد و توضیح داد: آنان برای اعزام به بازی های المپیک 2018 جوانان در آرژانتین آماده می شوند. امیدوارم با برنامه هایی که کادر فنی تیم دختران و پسران ایران در نظر گرفته است، در این رویداد به مدال های ارزشمند و قابل توجهی دست پیدا کنیم.
رئیس فدراسیون کاراته در خصوص ناداوری های همیشگی در این رشته و احتمال مشکل ساز شدن آن در مسابقات قهرمانی جهان و بازی های المپیک 2020، گفت: داوری در بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا با مسابقات قهرمانی جهان و المپیک متفاوت است. قطعا در این 2 رویداد بزرگ، نهایت دقت صورت می گیرد و داورانی قضاوت می کنند که سطح فنی بالایی داشته باشند و نظرات نیز دقیق تر خواهد بود.
فرجی گفت: مسئولان فدراسیون جهانی کاراته می خواهند این رشته در المپیک ماندگار شود و جایگاه محکمی داشته باشد. به همین دلیل، قطعا طوری برنامه ریزی می کنند که درصد خطاها به کمترین حد ممکن برسد.
وی با ابراز رضایت از عملکرد تیم ملی ایران در هجدهمین دوره بازی های آسیایی، اظهار داشت: رسیدن به سهمیه المپیک 2020 کار بسیار سختی است و قطعا موفقیت محسوب می شود و امیدوارم با حمایت های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، این مسیر سخت و پرهزینه را با موفقیت طی کنیم.
رئیس فدراسیون کاراته، گفت: به طور مثال در بازی های المپیک جوانان در آرژانتین، فرانسه و اسپانیا که قطب های این رشته هستند به سهمیه نرسیدند در حالی که ما پنج نماینده خواهیم داشت.
فرجی در مورد دیدارهایی که با «آنتونیو اسپینوز» رئیس فدراسیون جهانی کاراته در جاکارتا داشت، گفت: اتفاقات خوبی در انتظار کاراته ایران است تا به کرسی های بین المللی برسد.

تاريخ  ارسال:شنبه 17 شهريور 1397 - 14:25

کد:54251-1398


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.