English    

کلام روز

امام رضا(ع):
دوست هر كس عقل او، و دشمنش جهل اوست.


اشجعی: احکام مربیگری کاتا و کومیته تخصصی می شود/ آغاز دوره های بازآموزی از مهر ماه

رییس کمیته آموزش فدراسیون کاراته با اشاره به اینکه دوره های آموزشی طبق آیین نامه بازآموزی این کمیته از اوایل مهر ماه شروع می شود، گفت: کلیه مربیان فعال کاراته برای ارتقای درجه مربیگری باید حداقل در یکی از دوره های بازآموزی و دانش افزایی شرکت کنند.

مجید اشجعی در گفتگو با سایت فدراسیون کاراته اظهارداشت: در ماههای گذشته و پس از برگزاری جلسات متوالی با حضور کارشناسان آیین نامه بازآموزی آموزش براساس اساسنامه آموزشی وزارت ورزش و جوانان و طبق استاندارهای فنی کاراته تدوین و برای تصویب نهایی در اختیار مسئولین فدراسیون قرار گرفت.

اشجعی در ادامه گفت: خوشبختانه رییس فدراسیون کاراته نگاه جدی و مثبتی به بحث آموزش دارد و تاکنون چندین بار برای بهبود روند کارها با وی جلسه داشتیم که خروجی خوبی هم داشت. وی افزود: کاراته ایران امروز در کاراته جهان بالاترین جایگاه را دارد و همانطور که در بحث نتایج و کسب عناوین قاره ای و جهانی پیشتاز هستیم در زمینه آموزش نیز باید با سرعت بیشتری نسبت به سایر کشورها حرکت کنیم و پیشرو باشیم. باید شرایطی را فراهم آوریم که ایران به یکی از پایگاه های اصلی آموزشی کاراته جهان تبدیل شود.

رییس کمیته آموزش همچنین در مورد نحوه حضور مربیان در دوره های بازآموزی گفت: همانطور که رییس فدراسیون در مجمع هیئت کاراته استان فارس تاکید کرده، از این پس چنانچه یک مربی طی دو سال در دوره های آموزشی شرکت نکند، درجه مربیگری اش منقضی و از درجه اعتبار ساقط می شود. وی افزود: کلیه مربیانی که قصد اخذ مربیگری درجه سه را دارند حتما باید در یکی از دوره های بازآموزی شرکت کنند، ضمن اینکه کلیه مربیان برای ارتقای درجه خود (درجه سه به دو و درجه دو به یک) طبق مدت زمان توقف ارتقای درجه که در آیین نامه ذکر شده، باید سالی یک بار در کلاس های دانش افزایی حضور یابند.

وی همچنین اظهار داشت: یکی از طرح هایی که در آیین نامه کمیته آموزش پیش بینی شده، دوره های تخصصی ویژه کاتا و کومیته است که مربیان مقاطع ممتاز حق شرکت در این دوره های آموزشی را خواهند داشت.

اشجعی در پایان حرفهایش ابراز امیدواری کرد کلیه مربیان کاراته کشور برای ارتقای سطح علمی و فنی خود در دوره های آموزشی فدراسیون حضوری فعال داشته باشند.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 22 شهريور 1396 - 11:56

کد:34522-1397


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.