English    

کلام روز


امام علي(ع):
خشم و غضب صاحبش را هلاک می کند و زشتی های او را آشکار می سازد.


تکلیف نفر دوم وزن منهای 68 در جلسه کادر فنی مشخص می شود؛

خوش قدم: با شرایط متفاوتی به بازیهای آسیایی می رویم

مربی تیم ملی بانوان کاراته گفت: ترکیب تیم ملی اعزامی به بازیهای آسیایی اینچئون و رقابتهای جهانی آلمان بر اساس نتایج بدست آمده در انتخابی ها، عملکرد کاراته کاها در اردوها و مسابقات بین المللی مشخص خواهد شد.

سمانه خوش قدم در گفتگو با سایت فدراسیون کاراته، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: در حال حاضر مسابقات دانشجویان جهان و سومین مرحله لیگ جهانی را پیش رو داریم که به کسب نتایج خوب در این دو رویداد بسیار خوش بین هستم.

عضو اسبق تیم ملی در ادامه افزود: چهار سال پیش تیم ملی بانوان کاراته نخستین حضورش را در بازیها آسیایی تجربه کرد که حاصل این حضور دو مدال برنز بود، اما امسال با شرایط متفاوتی در این رقابتها شرکت می کنیم و هیچ فرصتی را برای کسب بهترین مدال براحتی از دست نمی دهیم. جهانی آلمان هم با اینکه اولین حضور تیم ملی بانوان محسوب می شود، اما نگاه مان به سکوهای جهانی است. خوشبختانه کاراته کاهای خوبی در حال حاضر در اردوهای آماده سازی حضور دارند که هر یک از آنها توان کسب بهترین نتیجه در رویدادهای بین المللی را دارند.

مربی تیم ملی بانوان کاراته در مورد انتخابی که روز سه شنبه ( 6 خرداد) برای گزینش نفرات دوم اوزان منهای 55 و 68 کیلو گرم برگزار شد، گفت: در وزن منهای 55 شیما آل سعدی و شهناز میرحیدری دو بار به مصاف هم رفتند که آل سعدی در هر دو مبارزه موفق به شکست حریفش شد ( 4- صفر و 3-2 ) و در وزن منهای 68 کیلو گرم نیز مریم کبیری در مبارزه اول 3 بر صفر از سد سمیرا ملکی پور گذشت، اما در مبارزه دوم در حالی که تا 20 ثانیه به اتمام بازی 3 بر یک جلو بود از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شد و قادر به ادامه مبارزه نشد که کادر فنی بزودی وضعیت نفر دوم این وزن را مشخص خواهد کرد.

خوش قدم با اشاره به اینکه هیچیک از اردونشین های تیم ملی کاراته بانوان آسیب دیدگی جدی ندارند، در مورد وضعیت رزیتا علیپور گفت: این کاراته کای وزن منهای 61 کیلو گرم سال گذشته از ناحیه کمر دچار اسپاسم شدید عضلانی شد که با فیزیوتراپی، آب درمانی و بدنسازی اختصاصی بهیودی خود را بازیافته و در حال حاضر بدون هیچ مشکلی به تمرین می پردازد.

وی در پاسخ به این سئوال که پیکار انتخابی نسرین دوستی که دوران نقاهت پس از عمل جراحی را سپری می کند و سحر کرجی چه زمانی برگزار می شود؛ گفت: دوستی چند وقتی است که تمرینات جدی خود را آغاز کرده است. بنا داریم پس از مسابقات لیگ جهانی در اندونزی، مسابقه انتخابی این وزن را تیر ماه برگزار کنیم تا تکلیف نفر اول و دوم این وزن نیز همانند سایر اوزان مشخص شود.

خوش قدم در خاتمه در خصوص شرایط اردویی تیم ملی بانوان کاراته گفت: بجرات می توانم بگویم از زمانی که خود به عنوان بازیکن در تیم ملی حضور داشته ام تا به امروز در هیچ دوره ای چنین امکاناتی در اختیار تیم ملی بانوان قرار نگرفته بود که امیدوارم با تلاش بچه ها، حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و مسئولان فدراسیون بتوانیم به نتایجی که در شان کاراته ایران است را در میادین قاره ای و جهانی بدست آوریم.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 7 خرداد 1393 - 10:06

کد:13870-1398


آدرس: تهران - میدان مادر - خیابان رازان جنوبی - ورزشگاه شهید کشوری - - فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران

ساعات كار فدراسيون  : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.