دبیر شورای فنی و راهبردی کاتا اعلام کرد

شاهین: کاتا نیاز به برنامه ریزی دارد/ باید موفقیت ها از حالت موقت به دایمی تبدیل شود

دبیر شورای فنی و راهبردی کاتا گفت:با برنامه ریزی مناسب می توان موفقیت های کاتا را از حالت موقت و جرقه ای به دایمی تبدیل کنیم

احد شاهین در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کاراته در خصوص تشکیل شورای فنی و راهبردی کاتا اظهار داشت: تشکیل شورای فنی کاتا یک حرکت جمعی است تا با برنامه ریزی علمی و تخصصی موجب توسعه هنر زیبای کاتا شویم. هدف از تشکیل این شورا استفاده از تمام پتانسیل کاتاست تا با بهره مندی از نظرات بزرگان و نخبگان کاتا، بتوان بهترین تصمیمات را برای کاتا گرفت.

 

وی افزود: همه دوستان اهل فن اطلاع دارند که اگر بخواهیم موفقیت ها در کاتا را از حالت موقت و جرقه ای به دایمی تبدیل کنیم، نیاز به زمان داریم. فدراسیون با تشکیل شورای فنی گام نخست را برای انجام این کار برداشته است. حالا باید با بهره گیری از نظرات تمام بزرگان، برنامه ریزی مناسبی را انجام دهیم تا قطار کاتا در ریل موفقیت خودش قرار گیرد.

 

 دبیر شورای فنی و راهبردی کاتا ادامه داد: کاتای ایران پیشکسوت، نخبه، مربی و قهرمانان بزرگی دارد و شورای فنی کاتا خانه اصلی این بزرگواران است. تردیدی ندارم اساتید کاراته با این شورا همکاری نزدیکی خواهند داشت تا با برنامه ریزی مناسب ، سطح فنی کاتای کل کشور را ارتقا دهیم.

 

قهرمان پیشین کاتای کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: کاتا در تمام این سالها از عدم توافق در درجه بندی کیفیت ، همسو کردن دیدگاه های داوری و مربیگری آسیب دیده است. یکی از وظایف ما ایجاد گفتمان مشترک میان کاتاروها، مربیان و داوران است. به نظر می رسد چنین رویکردی روند رشد و توسعه را کم هزینه تر خواهد نمود و میزان رضایت مندی کاتاروها و مربیان کاتا را افزایش خواهد داد.

کلمات کلیدی